marketing

10 نكته كليدي براي تبديل شدن به يك كپي رايتر موفق

در دنياي پررقيب امروزي، حفظ مخاطبان فعلي، جذب مخاطبان جديد، رشد و بقاي سازمان و افزايش نرخ ROI، از جمله عواملي هستند كه اهميت توليد محتوا را بيش از پيش براي كسب و كارها و صنايع مختلف آشكار مي‌كنند.

بدون شك عبارات “محتوا” و “بازاريابي”، براي توليدكنندگان محتوا و به عبارتي ديگر، بازاريابان درونگرا (Inbound Marketers) دو مفهوم كاملاً مرتبط و وابسته به هم هستند. بازاريابي به شيوه‌ي نوين و حرفه‌اي بدون توليد محتوا ممكن نيست. كسب و كارهاي بسياري از بازاريابي محتوا به عنوان يكي از اصلي‌ترين استراتژي‌هاي بازاريابي خود استفاده مي‌كنند، اما اين صرفاً به معناي كيفيت و ارزش بالاي آن نيست. براي اينكه در توليد محتوا و كپي ‌رايتينگ در صنعت خود سرآمد و موفق باشيد، پيش از نگارش محتوابايد نكات زير را رعايت كرده و به صورت عادت درآوريد.

مخاطب خود را بشناسيد.

همان‌طور كه در مقالات قبلي در مورد اهميت شناسايي پرسوناي مخاطب مفصل توضيح داده شد، پيش از هرچيز، براي شروع توليد محتوا بايد با توجه به پرسوناي مخاطب، نيازها و علايق آن‌ها محتوا توليد كنيد. اگر بتوانيد به طور مستمر با توليد محتواي متناسب مشكلات و چالش‌هاي آنان را رفع كنيد، مي‌توانيد Lead توليد كرده و با هدايت آنان در مسير درست، درنهايت مشتريان وفاداري داشته باشيد.

اخبار مرتبط با صنعت خود را به طور مستمر پيگيري كنيد.

انجام مستمر تحقيقات بازار و مطالعه‌ي مداوم درباره‌ي صنعت كسب و كار خود و سير تحولات آن از گذشته تا كنون بسيار ضروري است، چرا كه از اين طريق مي‌توانيد دريابيد نيازها، روندهاي جديد و تازه‌هاي صنعت كدامند و چه عوامل بيروني در شكل‌گيري ، تفكر مخاطبان شما و تصميمات‌شان نقش دارند.

اطلاعات خود را به‌روز رساني كنيد.

علاوه بر اينكه بايد اطلاعات خود را درباره‌ي موضوعات مرتبط به‌روز رساني كرده و همواره جستجوگر باشيد، لازم است به فعاليت رقبا توجه داشته و از آن‌ها غافل نشويد.

در توليد محتوا استمرار داشته باشيد‌.

توليدكنندگان موفق محتوا مي‌دانند كه ايده‌هاي جديد هنگام نوشتن مستمر به ذهن آن‌ها مي‌آيند. بنابراين، بهترين و مفيدترين زمان هر روز خود را به نوشتن اختصاص دهيد و اين كار را به طور مداوم انجام دهيد.

متمايز باشيد.

ممكن است به عنوان يك توليد كننده‌ي محتوا در صنعت خود رقباي بسيار زياد و قدرتمندي داشته‌باشيد. در صورتي كه از آن‌ها تقليد نكرده و سبك و صداي مخصوص و منحصر‌به‌فرد خود را داشته باشيد، علاوه بر تماير مي‌توانيد توجه مخاطبان خاصي را به سمت خود جلب كنيد. ممكن است مخاطبان در ابتدا براي كسب اطلاعات به محتواي شما مراجعه كنند، اما اين هويت، لحن و شخصيت شماست كه آنان را به مراجعه‌ي مجدد ترغيب مي‌كند.

با مخاطبان خود در تعامل باشيد.

تنها در صورتي كه پس از توليد و انتشار محتوا، نظرات و پيشنهادات كاربران را خوانده و به سوالات آنان پاسخ دهيد و به عبارتي با آنان در تعامل باشيد، مي‌توانيد رضايت و اعتماد آنان را جلب كنيد. در صورت نياز لازم است محتوا را به‌روزرساني كرده و مخاطبان را از آن آگاه كنيد. همچنين مهم است كه آن‌ها را به ارائه‌ي بازخورد تشويق كنيد. از اين طريق مي‌توانيد بخشي از سوالات و ابهامات خود را پاسخ داده و در راستاي جلب رضايت آنان اقدام كنيد.

مهارت‌هاي خود را بهبود دهيد.

براي موفقيت در  توليد محتوا بايد همواره سعي كنيد علاوه بر كسب اطلاعات بيشتر در زمينه‌ي موضوعات تخصصي و مرتبط، در راستاي افزايش و بهبود مستمر مهارت‌هاي خود در نوشتن تلاش كنيد. در اين راستا مي‌توانيد از كتاب‌ها و مقالات آموزشي كمك بگيريد تا بتوانيد بهترين سبك و نوع نگارش را انتخاب كرده و آن را با كمترين اشتباه پياده كنيد.

از ديدگاه مخاطب بنويسيد.

پيش از نوشتن مقالات سعي كنيد خود را جاي مخاطب تصور كرده و به نوعي بنويسيد كه حس درك و همدلي به او القا شود. به عبارتي ديگر نبايد در نوشتن از خودتان يا توانايي‌هاي‌تان تعريف كنيد، بلكه بايد در ابتدا به چالش يا نياز مخاطب اشاره كرده و سپس خدمات يا اطلاعات ارزشمند خود را در قالب پيشنهاد يا راه‌حل بيان نماييد.

بر نوشتن محتواي ترغيب كننده تمركز كنيد.

معمولاً هدف از بازاريابي محتوا و كپي‌رايتينگ ترغيب مخاطبان جهت اقدام به انجام عملي خاص است. كيفيت محتوا و نوع نگارش و انتشار آن از جمله عواملي هستند كه مخاطب را به دنبال كردن مطالب و متقاعد كردن آنان به گرفتن تصميمي خاص ترغيب مي‌كنند. اين كار با طراحي CTA هاي جذاب با سهولت بيش‌تري انجام مي‌شود.

محتوا را ارزيابي كنيد.

ارزيابي اثربخشي يك محتوا با توجه به شاخص‌هاي ارزيابي عملكرد مورد نظر و ميزان تحقق اهداف كسب و كار ضروري است. براي مثال، اگر مخاطبان بر عنوان‌هاي نوعي از محتوا بيشتر كليك كنند، آن را در شبكه‌هاي اجتماعي خود به اشتراك بگذارند، بپسندند، نظرات خود را بيش‌تر در آن مورد بيان كنند و به طور كلي  نرخ تبديل آن محتوا بالا باشد، توليدكننده‌ي محتوا درمي‌يابد كه اين نوع مطالب بيش‌تر مورد پسند مخاطبان بوده و بيش‌تر به آن حوزه مي‌پردازد.

يكي از خدمات آژانس ديجيتال ماركتينگ ماكان، توليد محتواي مناسب و تاثيرگذار براي كسب و كار شماست تا ضمن بهينه‌سازي موتورهاي جستجو بتوانيد ترافيك وب‌سايت خود را افزايش داده، Lead توليد كنيد و در نهايت نرخ بازگشت سرمايه يا ROI خود را افزايش دهيد.

منبع: آژانس ديجيتال ماركتينگ ماكان


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۳:۱۹ توسط:macanagency موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :