marketing

بررسي 8 نمونه از انواع توليد محتوا

با همه‌گير شدن استفاده از رسانه‌هاي اجتماعي، نمي‌توان از اهميت توليد محتوا چشم‌پوشي كرد. محتوا با انواع مختلف، كاربردهاي متفاوت و در بسترهاي گوناگون، اتفاقي است كه روزانه با آن در تماسيم و به بخشي از زندگي‌مان تبديل شده است. در بلاگ‌هاي گذشته به صورت كلي به انواع محتوا اشاره كرده‌ايم اما در اين بلاگ قصد داريم تا جزئي‌تر به بررسي انواع محتوا بپردازيم.

انواع محتواها

بلاگ

بلاگ به نسبت ديگر انواع محتوا قدمت بيشتري دارد و گزينه مناسبي براي ايجاد تاثير روي نرخ‌هاي تبديل است. علاوه‌بر اين به نسبت ديگر انواع محتوا، امكان دسترسي به آن‌ از طريق موتورهاي جستجو نسبتا آسان‌تر است. استفاده از كليدواژه‌هاي يا Keyword ها يكي از مواردي است كه توجه به آن‌ها براي توليد محتوا در قالب بلاگ الزامي است. همچنين بلاگ اين امكان را مي‌دهد تا لينك‌سازي قوي‌تري را به نسبت ديگر انواع توليد محتوا تجربه كنيم.

ويديو

ويديو يكي ديگر از فرمت‌هاي كاربردي در توليد محتوا است كه تا سال 2020 انتظار مي‌رود كه 80 درصد از كل ترافيك وبسايت را به خود اختصاص بدهد. علاوه‌بر اين براساس نتايج به دست‌آمده 75 درصد از مخاطبان بعد از ديدن ويديو، تمايل بيشتري به انجام خريد دارند. از مزاياي توليد محتواي ويديويي و به‌طور كلي ويديو ماركتينگ يا بازاريابي ويديويي، مي‌توان به هدايت ترافيك بيشتر به وب‌سايت و ايجاد اينگيجمنت بيشتر به كمك امكان نظردهي و به اشتراك‌گذاري ويديوها است. ويديو، به‌واسطه پاسخ دادن به سوال‌ها، ارائه راه‌حل و توليد اطلاعات مرتبط مي‌تواند برا مخاطب ايجاد ارزش كند. يكي از نكاتي كه در توليد محتواي ويديويي بايد به آن توجه كرد، مختصر و مفيد بودن آن است؛ محتوايي كه خارج از حوصله مخاطب نباشد و در كوتاه‌ترين زمان ممكن، پيام اصلي را به او برساند.

پادكست

براساس تحقيقات انجام شده، تعداد مخاطبان پادكست‌ها در حال افزايش است؛ دور از انتظار هم نيست. بسياري از مخاطبان ترجيح مي‌دهند از وقت‌شان هنگام انجام كارهاي ديگر نيز استفاده كنند و بدون شك بهترين گزينه، گوش دادن به پادكست‌ها است. بزرگ‌ترين مزيت پادكست‌ امكان دسترسي راحت‌تر به نسبت ديگر انواع محتواها است.

وبينار

وبينار به عنوان ورژن آنلاين شده سمينار، يكي از گزينه‌هاي مورد علاقه كسب‌وكارهاي بزرگ به شمار مي‌رود. اساس وبينارها بر ارائه و پاسخ‌گويي به سوال‌هاي مكرر افراد است. طبق تحقيقات به دست آمده 20 تا 40 درصد از مخاطبان وبينارها، در نهايت تبديل به Lead مي‌شوند و بين 2 تا 5 درصد از افراد شركت كننده بعد از اتمام وبينار، اقدام به خريد مي‌كنند.

‏كتاب‌هاي الكترونيك

‏ eBooksيا كتاب‌هاي الكترونيك، نوعي ديگر از فرم‌هاي محتوايي هستند كه معمولا با فرمت‌ pdf در فضاي اينترنت مي‌توان به آن‌ها دست پيدا كرد. اين نوع از محتوا اين امكان را مي‌دهد تا به صورت مفصل‌تر به يك موضوع بپردازيد و از طريق آن به تمامي سوال‌هايي كه ممكن است براي مخاطب پيش بيايد، پاسخ دهيد؛ دقيقا همان هدفي كه با ارائه انواع محتوا به دنبال آن هستيد.

تحقيقات گسترده، توجه به زمان و حفظ كيفيت، از اصولي است كه در توليد محتوا در قالب كتا‌ب‌هاي الكترونيك، بايد آن‌ها را مد نظر داشت. eBook گزينه خوبي براي توليدمحتواي هميشه سبز يا Evergreen Content است و اين مزيت را دارد كه تا مدت‌ها نرخ بازگشت سرمايه يا ROI مثبت را براي شما رقم بزند و همچنين مخاطبان جديدي را به سمت شما بكشاند.

اينفوگرافي

اينفوگرافي نوع ديگري از محتوا است كه نياز به درك هنري و دانش نسبتا بالا به رنگ‌ها دارد و كمك مي‌كند تا اطلاعات را به صورت بصري دركم‌ترين زمان به مخاطب منتقل كنيد. يكي از مزيت‌هاي اينفوگرافي اين است كه در رسانه‌هاي اجتماعي و به نسبت ديگر انواع محتواها، 3 بار بيشتر به اشتراك گذاشته مي‌شود. آشنايي با رنگ‌ها، استفاده از تصاوير مناسب، توجه به نوع و اندازه فونت‌ها و ريزه‌كاري‌هايي از اين دست تاثير زيادي روي جذب مخاطبان دارد. آشنايي با مباحث روانشناسي نيز اين امكان را مي‌دهد تا هر اينفوگرافي را بسته به نوع مخاطب طراحي كنيد تا بتوانيد نتيجه مورد نظر را دريافت كنيد.

راهنماها

استفاده از اين نوع محتوا مشخصا بستگي به نوع مخاطب و صنعتي كه در آن فعاليت مي‌كنيد، دارد. توليد محتوا در قالب راهنما كمك مي‌كند تا تجربه‎‌هاي‌تان را در سطح وسيع‌تري به اشتراك بگذاريد و باعث ايجاد اعتماد در مخاطبان‌تان بشويد. يكي از نكات حائز اهميت در توليد اين نوع از محتوا، توجه به اختصار، استانداردها و چارچوب‌هاي نوشتاري است تا بتوانيد به سوال‌هايي كه در ذهن مخاطب است پاسخ دهيد و گمراهي او را در كم‌ترين زمان برطرف كنيد.

در نهايت به خاطر داشته باشيد كه امروزه توليد محتوا بخش مهمي از هويت كسب‌وكارها را تشكيل مي‌دهد و روي بسياري از اهداف مثل ROI، نرخ‌هاي تبديل، هدايت Lead و همچنين ترافيك بيشتر تاثير مي‌گذارد. در صورتي كه امكان توليد محتوا در ابعادي كه در اين بلاگ به آن‌ها اشاره كرده‌ايم را نداريد، با برون‌سپاري (باشه يا نباشه؟) به تيم توليد محتواي آژانس ديجيتال ماركتينگ ماكان، مي‌توانيد از مزاياي بيشمار آن بهره‌مند شويد.

منبع: آژانس ديجيتال ماركتينگ ماكان


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۱:۵۴ توسط:macanagency موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :